Jak pracujemy

Zapraszamy do udziału w projekcie, który z jednej strony wzmocni Was w obszarze umiejętności prowadzenia dobrych rozmów, w teorii i praktyce. To wiedza i doświadczenie, które jest przydatne w codziennym życiu. Z drugiej strony rozwinie Wasze zdolności w temacie poszukiwania sprawdzonych źródeł informacji i poruszania się w świecie, w którym w wielu kwestiach trudno o jednoznaczną odpowiedź. Będziemy zastanawiać się nad tym, jak dezinformacja może wpływać na sposób, w jaki rozmawiamy. Uważamy, że to ważne, ponieważ pozwala na budowanie w społeczności sprawdzonych źródeł wiedzy.
Warsztaty
Powiększać swoją wiedzę i zasoby będziecie podczas cyklu warsztatów w formule on-line oraz stacjonarnie. Będziemy razem działać przez 9 miesięcy. Doświadczeni trenerzy krok po kroku przeprowadzą Was przez proces tworzenia koncepcji pierwszych spotkań. Dowiecie się: jak korzystać ze swoich doświadczeń, by budować dialog, jak zrobić diagnozę swojego środowiska, jak wybrać temat, który będzie ważny i ciekawy dla Waszej społeczności, jak  wypromować spotkania, a potem poprowadzić je w przyjazny dla Was i uczestników sposób. Na kolejnym etapie program warsztatów pomoże Wam w wymyślaniu sposobów, by zwyczaj dobrego rozmawiania stał się w Waszej miejscowości nawykiem. Szczegółowy harmonogram znajdziecie poniżej.
Model i tutoring
Długo pracowaliśmy nad materiałami, które będą dla Was praktycznym zasobem wiedzy. Otrzymacie od nas wersję drukowaną naszego „Modelu budowania dialogu krok po kroku”. Na bazie tego przewodnika zaprojektowaliśmy cykl warsztatów. Podpowiemy też gdzie szukać, jeśli chcecie dowiedzieć się więcej.
Każdy zespół będzie miał także okazję współpracować z indywidualnie dobranym tutorem lub tutorką. Są to doświadczone osoby, które będą Wam towarzyszyć, zadawać pytania, podpowiadać, inspirować. Możliwość poznania wyjątkowych osób z całej Polski, którzy też wierzą w sens spotkania jest bardzo przyjemna. To już wiemy! Wielu rzeczy uczycie się od siebie nawzajem. 
Spotkanie
Ekscytującym momentem współpracy jest spotkanie stacjonarne, podczas którego spędzicie czas z wszystkimi uczestnikami wiosennej edycji, w pięknych okolicznościach przyrody. W ramach projektu pokryjemy koszty Waszego udziału w warsztatach (w tym zwrot kosztów podróży).  Mamy też przewidziane wsparcie finansowe, które wykorzystacie na etapie umacniania zwyczaju rozmawiania w Waszej miejscowości.
Przewiń do góry