nowy_strona_wasze

Wasze rozmowy

Wzmocnieni przez cykl warsztatowy i współpracę z tutorem/tutorką, zorganizujecie 6 rozmów w Waszej społeczności.
To Wy będziecie decydować o tematach najbardziej adekwatnych, by zacząć zwyczaj dobrego rozmawiania. O pierwszych tematach zdecydujecie podczas warsztatów. Zależy nam na tym, abyście na Wasze spotkania zapraszali różnorodne osoby, widzimy sens w tworzeniu przestrzeni do rozmowy dla osób, które zazwyczaj nie mają okazji się poznać. Wierzymy, że wzmacnia to nasze społeczności, rozwija ludzi i jest po prostu ciekawe.
Mamy nadzieję że te pierwszych 6 spotkań, przetrze szlaki i będzie początkiem dla regularnych dobrych rozmów w Waszej miejscowości.
Zapraszamy do współpracy osoby, które chcą zainicjować i poprowadzić serię dobrych rozmów. Dobrych, czyli takich, które polegają na słuchaniu, zadawaniu pytań, próbie zrozumienia. Nie musimy się we wszystkim zgadzać, ale ważne że się szanujemy. Zakładamy, że osoby, które zaangażują się we współpracę z nami doprowadzą do powstania Nowych Świetlic – nowej przestrzeni do rozmów i wspólnego namysłu nad lokalnymi sprawami. Nie mamy wyobrażeń, jak będą wyglądać takie miejsca – mogą być latającym klubem bez stałej siedziby, mogą mieć cztery ściany i adres. Wszystko zależy od Waszej wizji!
Przewiń do góry