Szukamy osób, które chcą podnosić swoje umiejętności prowadzenia dialogu, lubią rozmawiać, są otwarte na poznawanie zdania innych, bycie z ludźmi. Otwartych na tworzenie sytuacji, w których można wychodzić ze stereotypów i utartego myślenia, zainicjować coś nowego i twórczego. Osób, które chcą się rozwijać, zyskiwać nowe umiejętności i narzędzia, które dają szansę, by naprawdę się usłyszeć i zrozumieć.
Samemu bywa trudno – wiemy! – dlatego szukamy trzyosobowych zespołów z miejscowości/gmin do 50 tys. mieszkańców, które chciałyby, przy naszym wsparciu, zostać przewodnikami i przewodniczkami dialogu w swojej społeczności. Zachęcamy Was by połączyć się w trójki osób z różnorodnych środowisk, wtedy łatwiej jest zapraszać do dialogu osoby spoza „swojej bańki”.
Zapraszamy też do rozejrzenia się za lokalnym partnerem – przyjazną organizacją/instytucją, która będzie dla Was wsparciem w organizacji rozmów a dla nas – stroną umowy w rozliczeniu kosztów (projekt zwraca Wam koszty dojazdów na warsztaty oraz przewiduje finansowe wsparcie Waszych działań). Nie musicie być zatrudnieni w tej organizacji.
Zapraszamy osoby, które:
chcą – przy wsparciu osoby tutorskiej, zespołu oraz społeczności projektu – rozwijać swoje kompetencje,
w pełnym składzie wezmą udział w oferowanych warsztatach, pracując zespołowo w ramach swojej trójki (harmonogram warsztatów znajdziesz w kolejnych zakładkach).